خرید تجهیزات و لوازم پزشکی تخصصی

  • 0 نظر
  • 2011 بازدید
  • یکشنبه 07 مهر 1398

خرید تجهیزات و لوازم پزشکی تخصصی;
خرید تجهیزات و لوازم پزشکی تخصصی
3.67 از 5 بوسیله 9 رای
در این مقاله در مورد مواردی که موقع خرید لوازم و تجهیزات پزشکی باید دقت کنیم بحث کرده و نکات مهم را در اختیار شما مراجعه کنندگین محترم قرار میدهیم.

 

رادتبکو در این مقاله سعی در آشنایی شما با تجهیزات پزشکی در تهران به صورت تخصصی و کاربردی و همچنین معرفی محصولات دارد و در این مقاله در مورد مواردی که موقع خرید لوازم و تجهیزات پزشکی باید دقت کنیم بحث می نماییم. با ما همراه باشید وسیله پزشکی در آیین‌نامه تجهیزات پزشکی ایران به شکل زیر تعریف می‌شود،هرگونه وسایل، تجهیزات، ابزار، لوازم، ماشین آلات، وسایل کاشتنی، مواد، معرف‌ها یا کالیبراتورهای آزمایشگاهی و نرم‌افزارها که توسط تولیدکننده برای انسان (به تنهایی یا در تلفیق با سایر وسایل) جهت حداقل یکی از اهداف زیر ارائه می‌گردد:

-تشخیص، پیشگیری، پایش، درمان یا کاهش بیماری

-تشخیص، پایش، درمان، تسکین، جبران یا به تعویق انداختن صدمه یا معلولیت

-تحقیق و بررسی، جایگزینی، اصلاح آناتومی یا یک فرایند فیزیولوژیک

-حمایت کننده یا پشتیبانی کننده حیات

-کنترل بارداری

-تمیز یا ضد عفونی کننده یا استریل کننده وسایل یا محیط برای اهداف پزشکی

این تعریف شامل موادی که تأثیر اصلی یا هدف طراحی آن، بر بدن بر پایه روش‌های دارویی، ایمنی‌شناسی یا متابولیکی باشد نمی‌گردد. اما می‌توان به کمک چنین شیوه‌هایی به کار آن کمک کرد.کلیه وسایل، مواد، معرفها، کالیبراتورها، وسایل جمع‌آوری، نگهداری نمونه، مواد و محلولهای کنترل آزمایشگاهی و دندانپزشکی جزء وسایل پزشکی محسوب می‌شود

مواردی که موقع خرید لوازم و تجهیزات پزشکی باید دقت کنیم

نیازهای اولیه افراد سالخورده و یا بیمار باید قبل از فکر کردن به دغدغه‌های بلند مدت مرتفع شود. کسب اطلاع از چگونگی رفع این نیازهای اولیه دشوار است، مخصوصا زمانی که مسئله بر سر خرید مناسب‌ترین محصولات و لوازم باشد. سیاست‌ها و قوانین بیمه‌ها اغلب مبهم هستند. با این وجود با اندکی ممارست می‌توانید تمام اطلاعات لازم را کسب کنید. با این کار کیفیت زندگی را برای خود و عضو سالخوده خانواده‌ی‌تان بهبود خواهید داد.

به طور کلی دو دسته کالا وجود دارد: تجهیزات پزشکی در تهران که بادوام هستند و تجهیزات پزشکی یک‌بار مصرف. هر دو نوع محصول جهت رفع نیازهای اولیه و پزشکی افراد سالخورده، ناتوان و یا بیمار مناسب هستند. اما هنگام خرید این دو نوع محصول باید قیمت، دسترسی و کارآمدی آن‌ها را در نظر گرفت.

آیا افراد سالخورده به تجهیزات پزشکی و لوازم بادوام نیاز دارند

بعضی اوقات نیاز به تجهیزات پزشکی در تهران فوری است برای مثال زمانی که لگن یک فرد سالخورده می‌شکند. در بعضی اوقات هم این نیاز به مرور زمان و با پا به سن گذاشتن افراد به‌جود می‌آید. از آن‌جا که افراد سالخورده سعی در پنهان نمودن ناتوانی‌های حرکتی خود دارند، فرد مراقب باید در زمان مناسب تجهیزات کمکی را تهیه کند.میزان و مدت ناتوانی حرکتی فرد سالخورده مشخص می‌کند که آیا به تجهیزات کمکی نیاز دارد و اگر دارد چه نوع تجهیزاتی برای بهبود ناتوانی بهترین گزینه خواهد بود. فردی که در پیاده‌روی طولانی مشکل دارد و فردی که دچار ناتوانی حرکتی به دلیل سکته است، هر کدام نیاز به نوع متفاوتی از ویلچر دارند. برای افراد با ناتوانی جزئی اسکوتر انتخابی مناسب است. برای خرید تجهیزات پزشکی مناسب عامل مدت استفاده از آن در روز نیز اهمیت دارد. یکی دیگر از عوامل مهم در خرید این است که آیا فرد ناتوان می‌تواند از وسیله به تنهایی استفاده کند یا نیاز به کمک مراقب دارد.

راحتی عامل تعیین کننده دیگری در انتخاب تجهیزات پزشکی کمکی است. بالش، پدهای گرم‌کننده، مرطوب کننده‌های مخصوص، عصای مخصوص، صندلی بالابر و تجهیزاتی از این دست کار مراقبت از بیماران را به‌مراتب راحت‌تر کرده و از بسیاری از عارضه‌های رایج مانند زخم بستر جلوگیری می‌کنند.

بعضی از تجهیزات پزشکی بادوام مختص به بیماری‌های خاص هستند. برای مثال کپسول اکسیژن که در درمان مشکلات تنفسی کاربرد دارد برای بیماران مبتلا به آسم، آمفیزم و دیگر بیماری‌های ریوی مناسب است. نبولایزر، دستگاهی که داروی مایع را به اسپری تبدیل می‌کند، ممکن است برای بیماران تنفسی استفاده شود.

  تجهیزات پزشکی -1

تجهیزات پزشکی در تهران مانند استومی برای بیمارانی است که به علت بیماری یا عمل جراحی روده یا مثانه خود را از دست داده‌اند. این تجهیزات پزشکی باید توسط پزشک معالج تجویز شود.

بررسی کارآمدی و نگهداری از لوازم و تجهیزات پزشکی

زمان تحویل بررسی تجهیزات پزشکی در تهران بسیار مهم است. حتی اگر محصول به‌درستی ارسال شده باشد ممکن است به خاطر محاسبات و ارزیابی نیاز اشتباه تجهیزات باعث ناراحتی و تشدید بیماری شود. پس تجهیزات پزشکی را به‌ دقت بررسی کنید و از عملکرد آن اطمینان حاصل کنید. اگر استفاده آن باعث ایجاد درد شدید شود باید به‌ سرعت آن را عوض کرد و مدل دیگری انتخاب کرد. به‌عنوان مراقب از ذکاوت خود در تشخیص شرایط و نیازهای بیمار استفاده کنید.

  تجهیزات پزشکی -1

نگهداری صحیح از تجهیزات پزشکی و لوازم بادوام حائز اهمیت است. کپسول‌های اکسیژن جهت درمان مشکلات تنفسی و نبولایزر ساختار پیچیده‌ای دارند. ایمنی و ضدعفونی کردن این نوع تجهیزات پزشکی بسیار مهم است چرا که سلامت بیمار و حتی اعضای خانواده بستگی به آن دارد. به دلیل این‌که اکسیژن عنصری قابل اشتعال است نباید کپسول‌های اکسیژن در معرض حرارت قرار بگیرند. پس از هر بار استفاده، نوبلایزر باید تمیز و ضدعفونی شود.

یکی از نکاتی که باید در هنگام خرید به‌خاطر داشته باشید این است که لوازم و تجهیزات پزشکی که بیمار در مراکز درمانی به آن‌ها دسترسی دارد همیشه بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای او نیست. محصولات مراقبتی بی‌اختیاری مورد استفاده در مراکز توان‌بخشی ممکن است کیفیت خوبی نداشته باشد و بدون در نظر گرفتن اندازه و نیاز خاص بیمار به او داده شوند. بنابراین در هنگام خرید باید اطلاعات کافی از طیف زیادی محصولات را داشته باشید. شاید برای خرید محصولات مراقبتی بی‌اختیاری بهترین روش آزمون و خطا است که البته کاری طاقت فرسا خواهد بود.


راد طب  معتبرترین   فروشگاه تجهیزات پزشکی تهران بهترین و باکیفیت ترین محصولات تجهیزات پزشکی را با نازلترین قیمت به شما عزیزات عرضه می کند. همچنین برای خرید تجهیزات پزشکی مانند ماسک بند دار ، اسپری الکل ، ژل لوبریکانت پلی ژل ،
دستکش نخی ، تشک ویلچر ، پد الکلی ، ساکشن رومیزی و ... می توانید؛ به لیست محصولات سایت شرکت راد طب کو مراجعه کنید.

 

 

 

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  -     چهل و شش   =   سی و چهار