مقالات

لیست مقالات وب سایت.

طرز اتصال مانومتر اکسیژن به کپسول و استفاده از آن

شنبه 23 مرداد 1400

نویسنده : مدیر سایت


ابعاد : 20*6*20 وزن :800 گرم جنس شیر : فلزی اقلام جانبی : لیوان مرطوب کننده – نازال – آچار اتصال توضیحات : مانومتر همان رگلاتور است که برای تنظیم میزان فشار گاز خروجی بر رو کپسول اکسیژن نصب می شود. وجود مانومتر از این رو همراه با کپسول اکسیژن گالایی ضروری است. فلومتر همراه با رگلاتور به وسیله شیر فلزی موجود در آم مقدار جریان خروجی از کپسول را مها رو از صفر تا 15 لیترتنظیم می نماید.برای استفاده در منزل یا صفر تا 8 لیترکافی است اما در بیمارستان ها معمولا تا 15 لیتر و در اورزانس از فشار 25 لیتری نیز استفاده می شود.گیج متنومتر فشار تا250 بار را نمایش می دهد و دارای لیوان مرطوب کننده و نازال و یک عدد آچار جهت نصب و اتصال مانومتر است که کار را برای کاربران سهل و آسان نموده است. مانومتر و فلومتر اکسیژن چه تفاوتی دارند مجموع فلومتر فشار شکن و گیج را مانومتر اکسیژن و اگر این مجموعه بدون گیج و فشار شکن باشد فلومتر خوانده می شود.اگر مرکز یا بیمارستان اکسیژن ساز یا خط اصلی اکسیژن منبع داشته باشد چون فشار خروجی توسط منبع اصلی کنترل شده و معمولا در حدود 5 تا 8 است تنها فلومتر کافی است ولی در صورتی که منبع اکسیژن کپسول اکسیژن باشد به دلیل فشار بالای خروجی که حدودا 120 بار است نیاز به فشار شکن و شیر تنظیم خروجی اکسیژن دارد ازین رو همراه با کپسوا اکسیژن وجود مانومتر اکسیژن ضروری است. مسئولیت تنظیم میزان اکسیژن دریافتی بیمار به عهده فلومتر است که بر حسب لیتر بر دقیقه محاسبه می گردد و دقت آن ها بنا بر سن بیمار ویا میزان حساسیت مشکل تنفسی بیمار متفاوت است. لیوان مرطوب کننده همانطور که از نامش پیداست جهت مرطوب نمودن اکسیژن استنشاقی بیمار به کار می آید . در زمان طولانی استفاده از اکسیژن بیمار دچار خشکی و آسیب مجرای تنفسی می گردد. برای استفاده باید داخل لیوان مرطوب کننده آب مقطر ریخته تا آب در تماس با اکسیژن باعث رطوبت اکسیژن شده و از طریق فلومتر به بیمار منتقل می گردد. دستور العمل کار با مانومتر کپسول اکسیژن کار با مانومتر اکسیژن بسیار آسان و به شرح زیر می باشد : ابتدا رگلاتور را به کپسول توسط کانکشن ها و آچار داخل بسته بندی متصل نمایید داخل لیوان مرطوب کننده را تا نیمه از آب مقطر پر نمایید حتما از آب مقطر استفاده کنید که هم عاری از هر گونه میکروب بوده و هم باعث رسوب در مانومتر نمی گردد. حالا میزان اکسیژن خروجی را بنا بر نیاز بیمار (اگر بیمار در خانه باشد فشار روی 5 تا8 بار کافی است )تنظیم نموده و تمام. نکات ایمنی در نگهداری از مانومتر و کپسول اکسیژن کپسول و مانومتر را در مکانی قرار دهید که امن بوده و ضربه ای به آنها وارد نشود و یا نیوفتد هنگام باز کردن مانومتر دست شما به هیچ وجه نباید چرب باشد داخل لیوان مرطوب کننده همیشه بین میزان ماکزیمم و مینیمم باید آب مقطر وجود داشته باشد تا بیمار دچار خشکی در مجرای تنفسی نگردد لیوان مرطوب کننده و لوله رابط اکسیژن قابل شستشو بوده و می توان آنها را زیر شیر آب شست اما برای تمیز کردن فلومتر تنها از یک دستمال کمی نم دار استفاده کنید.

بیشتر بخوانید ...

آشنایی با انواع ترازو

چهارشنبه 29 بهمن 1399

نویسنده : الناز حیدری


ترازو ابزاری است که از دیرباز برای سنجش میزان سنگینی اجسام به عنوان جرم سنج مورد استفاده قرار میگرفته، در نتیجه از اولین ابزارهای سنجش وزن به حساب می آید.

بیشتر بخوانید ...

معرفی انواع فشارسنج و طریقه استفاده از آن ها

شنبه 11 بهمن 1399

نویسنده : الناز حیدری


فشارسنج های مختلفی با کاربردها و مزایای متفاوت در بازار موجود می باشند؛ اما اگر بخواهیم آن ها را به دو دسته اصلی تقسیم کنیم می توان فشارسنج 1. عقربه ای بازویی و 2. دیجیتالی را نام برد.

بیشتر بخوانید ...

آَشنایی با انواع مختلف ویلچر

چهارشنبه 07 آبان 1399

نویسنده : الناز حیدری


ویلچر یا صندلی چرخدار در مواردی که فرد به علت کهولت سن، بیماری نخاعی وغیره قادر به حرکت نیست بسیار مناسب بوده که در این مقاله، انواع آن را بررسی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید ...

عینک محافظ چشم برای مقابله با ویروس کرونا

شنبه 20 اردیبشت 1399

نویسنده : الناز حیدری


پیشنهاد رادطب درمان برای جلوگیری از ویروس کرونا از طریق مخاط چشم استفاده از ابزار عینک محافظ چشم می باشد برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید ...

انواع عینک های محافظ و روش استفاده ی آنها

چهارشنبه 20 فروردین 1399

نویسنده : مریم زنگنه


شما هم کار سختی برای انجام دادن دارید؟ امکان پرتاب اشعه یا نور مشکل ساز در شغل شما وجود دارد؟ از عینک های محافظ استفاده کنید.

بیشتر بخوانید ...

انواع شیلد صورت ، چگونگی کارکرد و اهمیت آن

چهارشنبه 20 فروردین 1399

نویسنده : مریم زنگنه


درباره ی شیلدهای صورت چیزی می دانید؟ از نکات بهداشتی آن خبر دارین؟؟؟ در ادامه با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید ...

انواع ماسک و کارایی آنها در زندگی امروزه

چهارشنبه 20 فروردین 1399

نویسنده : مریم زنگنه


برای مقابله با شیوع کرونا ماسک بزنیم؟ آیا اهمیتی دارد؟ کدام منبع موثق است؟ به کدام نکات توجه و اعتنا کنیم؟

بیشتر بخوانید ...

خرید تجهیزات و لوازم پزشکی تخصصی

یکشنبه 07 مهر 1398

نویسنده : مریم زنگنه


در این مقاله در مورد مواردی که موقع خرید لوازم و تجهیزات پزشکی باید دقت کنیم بحث کرده و نکات مهم را در اختیار شما مراجعه کنندگین محترم قرار میدهیم.

بیشتر بخوانید ...

چاقی و تاثیرات مخرب آن در سلامت جسمی

یکشنبه 31 شهریور 1398

نویسنده : مریم زنگنه


عوارض چاقی از افزایـش خطـر مرگ زودرس گرفته تا بیماری های مزمن جدی که باعث کاهش کیفیت کلی زندگی می شود را دربر می گیرد. اضافه وزن و چاقی در مقایسه با کم وزنی مرگ و میر بیشتری در بر می گیرد . این موضوع تمام کشـورهای پردرآمد و بیشتر کشورهای با درآمد متوسط را شامل می شود. اضافه وزن و چاقی پنجمین عامل خطر مرگ و مر در دنیاست.

بیشتر بخوانید ...

صفحه 1 از 2 از میانِ 14 مقالات.